== CLUB FIAT ROMANIA==: Baterie Recomandata - == CLUB FIAT ROMANIA==

Jump to content

ANUNŢ

Nemultumit de service-urile FIAT?? Sau poate de atitudinea unui dealer. Toarnă-i pe toţi cu date exacte la CUSTOMERCAREINTERNATIONAL@fiat.com
  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Baterie Recomandata cam ce ati recomanda pentru inlocuire?

#61 User is offline   mishutz 

• membru aventurier
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Marca: De toate pt toti :))
  • Model: Honda CBR 600 F3 '97 <> Doblo Cargo Maxi 1.3 Mtj '06 <> Ducato Maxi 2.3 JTD '03 <> VW Passat B5.5 Variant 2.0 TDI DPF OFF 118KW an '05

Posted 20 September 2011 - 11:16 AM

Oameni buni, am avut pe Dacia 1310 din '83 un sistem de 600W RMS si nu a crapat nimic timp de 5 ani, apoi am vandut-o si tot nu are probleme. I-am pus o baterie Zapp de 83 de amperi si cam atat. Bateria a tinut 7 ani, pana a omorat-o becul din torpedou de la Stilo, intr-o iarna.
Nu va mai faceti atatea probleme, ca nu se intampla nimic cu alternatorul, nici cu bateria masinii. Treaba e sa nu ascultati in exces muzica la blana, cat timp motorul este oprit, sa nu tineti "ca e fitza" pozitiile aprinse cat vorbesti cu prietenii in parcare, etc...
Cand cumperi bateria ti se verifica incarcarea cu toti consumatorii, asa cum mi-au verificat si mie atunci la Dacie: cu faza lunga, stopurile de ceata, sistemul la blana si cam atat, ca nu aveam alte dotari pe saraca Dacie. Totul a fost ok! Salutare!
..Va urma..
0

Share this topic:

• 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Piese auto second-hand FIAT, Alfa Romeo